Analiza linków

11 lipca 2017

analiza linków

Na czym polega analiza linków na stronie ?

Analiza linków, chodzi o sprawdzenie skąd pochodzą odnośniki do naszej witryny, strony czy też sklepu i co jest przekazywane na jej temat. Dzięki analizie, wyszukiwarki potrafią rozróżniać komu można zaufać (dzięki historii linków, dokumentacji witryny itp.).

Taka analiza nie sprowadza się jedynie do policzenia wszystkich odnośników które kierują do naszej strony. Każdy link nie jest sobie równy. Odnośniki które pochodzą ze stron o wyższym zaufaniu będą zawsze ważniejsze niż linki ze stron bardzo słabych.

 

W jaki sposób link jest oceniany ?

Autorytet witryny lub strony jest oceniany na podstawie analizy wzorców linkowania i analizy semantycznej. Załóżmy że będziesz szukał

pozycjonowanie w Zabrzu

analiza słówWyszukiwarka Google określa do których stron odwojowuje się zbiór stron które posiadają linki o takiej tematyce. Następnie poddawana jest analizie odwołania z innych stron poświęconych pozycjonowaniu w Zabrzu. Sposób grupowania stron internetowych na podstawie jakie linki prowadzą  nazywa się sąsiedztwem linków.

Przez wiele lat jedynym czynnikiem dla pozycji strony czy też sklepu w wynikach wyszukiwania była ilość linków. Niestety linki stały się narzędziem do manipulacji wyników. Wielu właścicieli stron przestała dbać o jakość treści strony a jedynie o zdobywanie tysięcy linków. Przy obecnym poziomie złożoności algorytmów wyszukiwarek należy się kierować zasadą jakość a nie ilość linków.

Należy pamiętać również o widoczności samego linka, w jaki sposób jest on widoczny dla użytkownika. Najpopularniejszą i najskuteczniejszą formą zdobywania linka było wstawienie słowa kluczowego jako treść kotwicy, nazywany anchor textem.

<a href=“http://adres-strony.pl”>pozycjonowanie zabrze</a>

Analiza semantyczna

Wartość linku prócz samego opisu jest też oceniana pod względem tematyczności. Sprawdzany jest kontekst wraz z autorytetem strony. Jeśli link pozycjonowanie Zabrze pojawi się na stronie, która nie ma nic wspólnego z pozycjonowaniem to wartość samego linku będzie znikoma.

Tak więc wyszukiwanie stron, blogów o podobnej tematyce jak nasza strona jest jak najbardziej właściwe. Nie wiadomo jednak do jakiego stopnia koncepcja sąsiedztwa linków jest analiz0wana przez wyszukiwarki.

Posted in Podstawy działania SEO by Gemini IT | Tags: ,

Leave a Comment