Domena – jaką wybrać

1 10 września 2017

Nasza domena Domena, jaką wybrać dla naszej strony.

W pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę nasze słowo kluczowe, rodzaj usługi czy też produkt lub markę. Słowo kluczowe pomoże nam nieco w rankingach Google, najlepiej gdy całe słowo znajduje się w adresie URL.

W pierwszych dniach czy miesiącach od założenia strony, domena nie jest widoczna w wyszukiwarce.

Jest to spowodowane tym że Google celowo spowalnia uwzględnianie nowych stron. Chodzi o walkę ze stronami które generują tylko i wyłącznie spam. Chodzi o zagrożenie przejęciem kontroli nad indeksem stron.

Klikając w odnośnik w wyszukiwarce oczekujemy że otrzymamy pełnowartościową informację a nie stronę która jest wygenerowana przez automat. Treść takiej strony jest pozbawiona całkowitego sensu.

Ograniczenia

Stąd też nowo powstające strony posiadają pewne ograniczenia przy pojawianiu się w rankingach.
Szacuje się że w pierwszym miesiącu od pojawienia się strony Google nakłada 100% ograniczenia. Po sześciu miesiącach, ograniczenie spada do 60%, a po 48 miesiącach do 0%.

ograniczenia przy domenach

Stara domena

Tak więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od zakładania nowej domeny, będzie zakup domeny która już istnieje jakiś czas. Taka domena z pewnością zdążyła uzyskać dobre pozycje w rankingu Google. Problemem mogą być koszty pozyskania takiej domeny. Zazwyczaj domena wystawiona na sprzedaż dla popularnych słów kluczowych jest pozbawiona rozsądnej ceny. Z drugiej stron, jeśli zawiera interesujące nas słowo kluczowe to pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy przy promowaniu sklepu czy też naszych usług.

Efekty

Pozycja strony nie zależy jedynie od wieku strony, brane są również pod uwagę odnośniki, tzw. linki a raczej ich wiek. Może zaistnieć sytuacja kiedy będziemy posiadali stronę z bardzo popularnym hasłem w adresie a linki do strony będą miały zaledwie kilka dni i nie uzyskamy wysokich pozycji w wyszukiwarce. Wyszukiwarka musi mieć pewność że linki i domena to nie jest spam, dlatego też zostały wprowadzone ograniczniki czasowe.

spodziewane efekty

Strategia

Z naszych obserwacji wynika, iż skuteczną strategią jest wykupienie domen na słowa kluczowe. Dla naszych usług fraza „pozycjonowanie Gliwice”, odpowiednią domeną byłaby

pozycjonowanie-gliwice.pl.

Są to niestety również kosztowne i czasochłonne działanie. Pod każdym adresem url trzeba zbudować osobną stronę wraz z unikalną treścią. Jeżeli wszystkie adresy będą kierowały do jednej strony, wyszukiwarka będzie brała pod uwagę tylko jeden adres a pozostałe zostaną zignorowane z powodu zdublowania treści.

Domena – jaką wybrać
4.6 (92%) 5 votes

Comments (1)
MichałSeptember 19Reply
Ze starymi domenami trzeba uważać też na to czy nie mają kary czy nie są za mocno zaspamowane. Można kupić domenę za duże pieniądze i później się z nią męczyć.

Leave a Comment