Domena – jaką wybrać

1 10 września 2017

Nasza domena Domena, jaką wybrać dla naszej strony.

W pierwszej kolejności powinniśmy brać pod uwagę nasze słowo kluczowe, rodzaj usługi czy też produkt lub markę. Słowo kluczowe pomoże nam nieco w rankingach Google, najlepiej gdy całe słowo znajduje się w adresie URL.

W pierwszych dniach czy miesiącach od założenia strony, domena nie jest widoczna w wyszukiwarce.

Jest to spowodowane tym że Google celowo spowalnia uwzględnianie nowych stron. Chodzi o walkę ze stronami które generują tylko i wyłącznie spam. Chodzi o zagrożenie przejęciem kontroli nad indeksem stron.

Klikając w odnośnik w wyszukiwarce oczekujemy że otrzymamy pełnowartościową informację a nie stronę która jest wygenerowana przez automat. Treść takiej strony jest pozbawiona całkowitego sensu.

Ograniczenia

Stąd też nowo powstające strony posiadają pewne ograniczenia przy pojawianiu się w rankingach.
Szacuje się że w pierwszym miesiącu od pojawienia się strony Google nakłada 100% ograniczenia. Po sześciu miesiącach, ograniczenie spada do 60%, a po 48 miesiącach do 0%.

ograniczenia przy domenach

Stara domena

Tak więc zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od zakładania nowej domeny, będzie zakup domeny która już istnieje jakiś czas. Taka domena z pewnością zdążyła uzyskać dobre pozycje w rankingu Google. Problemem mogą być koszty pozyskania takiej domeny. Zazwyczaj domena wystawiona na sprzedaż dla popularnych słów kluczowych jest pozbawiona rozsądnej ceny. Z drugiej stron, jeśli zawiera interesujące nas słowo kluczowe to pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy przy promowaniu sklepu czy też naszych usług.

Efekty

Pozycja strony nie zależy jedynie od wieku strony, brane są również pod uwagę odnośniki, tzw. linki a raczej ich wiek. Może zaistnieć sytuacja kiedy będziemy posiadali stronę z bardzo popularnym hasłem w adresie a linki do strony będą miały zaledwie kilka dni i nie uzyskamy wysokich pozycji w wyszukiwarce. Wyszukiwarka musi mieć pewność że linki i domena to nie jest spam, dlatego też zostały wprowadzone ograniczniki czasowe.

spodziewane efekty

Strategia

Z naszych obserwacji wynika, iż skuteczną strategią jest wykupienie domen na słowa kluczowe. Dla naszych usług fraza „pozycjonowanie Gliwice”, odpowiednią domeną byłaby

pozycjonowanie-gliwice.pl.

Są to niestety również kosztowne i czasochłonne działanie. Pod każdym adresem url trzeba zbudować osobną stronę wraz z unikalną treścią. Jeżeli wszystkie adresy będą kierowały do jednej strony, wyszukiwarka będzie brała pod uwagę tylko jeden adres a pozostałe zostaną zignorowane z powodu zdublowania treści.

Comments (1)
MichałSeptember 19Reply
Ze starymi domenami trzeba uważać też na to czy nie mają kary czy nie są za mocno zaspamowane. Można kupić domenę za duże pieniądze i później się z nią męczyć.

Leave a Comment