Kategoria: Google Webmaster Tools

20 sierpnia 2017

Niestety, obecnie żadna strona internetowa nie obejdzie się już bez certyfikatu SSL. Od piątku 18 sierpnia 2017 roku Google wysyła powiadomienia do właścicieli stron czy też sklepów internetowych z informacją o potencjalnym zagrożeniu łączącym się z podawaniem danych wrażliwych w formularzach. Powiadomienia są wysyłane na konta Google Search Console.  

Co to jest protokół HTTPS?

HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure) to internetowy protokół komunikacyjny chroniący integralność i poufność danych przesyłanych między komputerem a witryną. Użytkownicy oczekują, że będą mogli korzystać z witryn internetowych w sposób bezpieczny i z zachowaniem prywatności. Zachęcamy do stosowania protokołu HTTPS do ochrony połączenia pomiędzy komputerem użytkownika a Twoją witryną, bez względu na zawarte w niej treści.

Źródło: https://support.google.com/webmasters/answer/6073543?hl=pl   Koncepcja firmy Google jest taka, aby dane wpisywane przez internautów były zawsze prywatne. Jeżeli nie posiadasz certyfikatu SSL, to niestety nie masz gwarancji na to, że te dane będą bezpieczne. W przypadku stron nie posiadających protokołu HTTPS, dane są przesyłane do sieci bez względu na to czy korzystamy

Posted in Google Webmaster Tools by Gemini IT | Tags: ,
15 sierpnia 2017

Mapa witryny XML

Wyszukiwarki takie jak Yahoo, Bing i Google obsługują pliki XML tzw. Sitemaps. Korzystając z tego protokołu można w łatwy sposób przesłać zbiór naszych wszystkich stron które chcemy zaindeksować.

Dodatek Yoast SEO

Istnieją dodatki do WordPressa takie jak Yoast SEO które same za nas to zrobią. Aby uruchomić funkcjonalność map XML należy przejść w zakładce SEO na Mapa strony XML i kliknąć włączona. mapa witryny W zakładce ogólna możemy usatwic maksymalną liczbę pozycji w mapie strony (domyślnie jest 1000). Możemy również ustawić jakie dane chcemy udostępniać: – autorów czy użytkowników – typy treści, wpisy, strony, media, – ustawienie map XML taksonomii. Możemy ustawić wpisy wykluczające, kiedy z jakiś powodów nie chcemy danej strony indeksować. Podajemy w tedy jedynie identyfikatory strony oddzielone przecinkami.

XML-Sitemaps

Jeżeli nie mamy CMS (System zarządzania treścią System zarządzania treścią z ang. Content Management System) typu WordPress lub Joomla możemy skorzystać ze strony: https://www.xml-sitemaps.com/ Narzędzie jest darmowe do 500 stron do