Optymalizacja strony

Optymalizacja strony

optymalizacja grafikiW pierwszej kolejności należy przeprowadzić analizę strony poprzez wykonanie audytu pod kątem występowania błędów. Optymalizacja strony jest to nic innego jak dostosowanie treści, kodu oraz grafik strony internetowej pod określonym kątem.  Taką optymalizację witryny możemy podzielić na:

Optymalizację kodu

Optymalizacja ta ma na celu zwiększenie prędkości wyświetlania się strony, im więcej kodu strony tym strona dłużej się „wczytuje”. Sprawdzamy stronę czy jest zgodna ze standardami obecnie panującymi. Testujemy stronę pod wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Sprawdzamy również jak się zachowuje strona na różnych urządzeniach mobilnych.

Optymalizację treści

Sprawdzamy czy przez osoby niepełnosprawne strona jest obsługiwana, w jaki sposób ułożona jest treść na stronie, czy menu jest czytelne, jak zbudowane są nagłówki. Testujemy jak duża ilość występuje słów kluczowych w artykułach, czy są wykorzystywane nagłówki i czy jest zachowana hierarchia. W większości przypadków strony oparte o CMS można zoptymalizować z ich poziomu.

Optymalizację grafiki

Sprawdzamy jak dużej wagi są pliki graficzne, zdjęcia, wykresy. Weryfikujemy czy spowalniają wczytywanie strony, badamy elementy graficzne strony internetowej. Staramy się zoptymalizować w pełni do jak najmniejszej wielkości.

Głównym celem jest poprawność względem obowiązujących standardów w Internecie, przyjazności dla wyszukiwarek oraz dla użytkowników. Dlatego też umieszczając zdjęcia na stronie bardzo dobrze jest zadbać o ich odpowiednią kompresję.

optymalizacja kodu strony

Tak więc jest to modyfikacja strony tak aby stała się bardziej przyjazna i dostępna. Szybkość działania strony można bardzo szybko sprawdzić przy pomocy narzędzi Google: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Optymalizacja jest gwarancją zwiększenia przewagi strony wśród konkurencji, zwiększy swój potencjał i notowania w wyszukiwarkach, zwiększy się ilość wyświetleń i zapytań ofertowych.